DYO Matbaa boyaları

Türkiye'nin en yüksek kapasiteli matbaa mürekkebi üretim imkanına sahip olan fabrikamız, Sadolin teknolojisi ile kurulmuş ve bu firmanın lisansı altında üretimine başlamış, Sadolin ve Holmblad Ltd. firmasının Nobel grubu tarafından satın alınmasını takiben Casco Nobel Inks bölümünün bir üyesi olmuştur. Nobel Grubunun 1994 yılında Dünya'nın önde gelen kimya gruplarından Akzo ile birleşmesi sonucunda şirketimiz Akzo Nobel grubunun bir üyesi haline gelmiştir.

Dyo yaklaşık 250 çalışanı, 18.000 ton/yıllık üretim kapasitesi, %40'ı aşan pazar payı ve ihracatı ile sektöründe lider konumundadır.

Kullandığımız diş macunun tüpünden içtiğimiz kolanın kapağına; yediğimiz gofretin ambalajından , kullandığımız deterjanın kabına; okuduğumuz gazeteden, harcadığımız paraya kadar hayatımızın her anında mürekkep vardır.

Dyo Matbaa Mürekkepleri A.Ş. Türkiye'nin ilk mürekkep üreticilerindendir, her tür baskı tekniği için matbaa mürekkebi ve yardımcı maddelerini üretir.Türkiye'de ISO 9001 Kalite belgesini alan ilk mürekkep üreticisidir. Çok geniş bir ürün paletine sahip olan Dyo 150 adet ürün ve 3500 adet renk çeşidine sahiptir.

 

Dyo Matbaa Mürekkepleri'nin hizmet verdiği sektör gruplarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

1. Veb Ofset Mürekkepleri ( Gazete ve Magazin Mürekkepleri ) 

2. Tabaka Ofset Mürekkepleri 

3. Serigrafi Mürekkepleri 

4. Flekso ve Rotogravür Mürekkepleri ( Likit Mürekkepler ) 

5. Metal Ambalaj Sistemleri 

6. Güvenlik Mürekkepleri