Akapen

AKPROFİL 1997 yılı başında hizmete girmiş olan yeni fabrika ve idari binaları ile toplam kapalı alanını 12.750 m², açık alanını ise 82.050m² ye yükseltmiştir. Bu fabrikada, makine ve kalıplama kapasitesi aylık 2000 tona ulaşmıştır. Bunlara paralel olarak istihdam da önemli ölçüde artırılmıştır.

Kapalı sistem otomatik hammadde hazırlama ve besleme ünitesinin de kurulduğu bu fabrikada hammaddelerin tanıtımından, karıştırılarak exturüzyon makinesine gönderimine kadar, tüm işlemler bilgisayar kontrolünde gerçekleştirilmekte, profiller neredeyse insan eli değmeden üretilmekte böylece insan ve çevre sağlığı da gözetilmektedir.

AKAPEN PVC Kapı ve Pencere Profilleri, tasarımları ile mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Türkiye'de ilk kendinden gri contalı profil üretimini gerçekleştiren AKAPEN, sektörde önemli bir boşluğu doldurmuştur. Dünyada çok yeni olan bu teknoloji, AKAPEN profillerinde 7 yıldır kullanılmaktadır. Estetik mükemmelliğinin yanı sıra, kaynak işlemine contalı olarak giren bu profillerde, contalar, köşelerde birbirine kaynamakta ve çok daha üstün bir sızdırmazlık sağlamaktadır.

Kaliteden ödün vermeden ISO 9001 standartlarına uygun olarak 10 yıldır üretim yapan AKPROFİL A.Ş. TSE tarafından "2004 Yılı Kalite Ödülüne" layık görülmüştür. Yeterlilikleri 1997 yılında Almanyada Institut für Fenstertechnik'te test edilerek RAL sertifikası ile Avrupa'da da tescil edilmiş olan Profillerimiz "VEGA, VEGA PLUS, EKO VEGA PLUS, SÜPER VEGA PLUS, ASTRA, ART LİNE, NOVA, MİRA, PRATİK, EUROWİN, DRACO, DRACO PLUS, LİBRA, LİBRA PLUS, KEMERLİ PROFİLLER ve AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ LAMİNE PROFİL SİSTEMLERİNİN mükemmel dizaynı ve ekonomikliği sayesinde AKAPEN, sektörün en hızlı gelişen markalarının başında yer almıştır. 

Vega

AKAPEN Vega Serisi Pencereler, yumusak hatları (soft-line), estetik tasarımları ve birbirleriyle uyumlu birleşim kombinasyonları ile her zevke ve her bütçeye uygun alternatifler sunmaktadır. 

AKAPEN VEGA SERİLERİNDE, Mükemmel profil dizaynını, birbiriyle uyumlu yan malzeme kullanım kolaylığını, estetik ve uyumlu tasarımları ile ekonomik profil kullanım avantajlarını bulabilirsiniz.

 

Vega Serisi Teknik Özellikleri

 

1. Avrupa Standartlarındaki camların takımı:

· Tekcam- 4mm, 6mm

· Çiftcam- 20mm (4+12+4) 

             24mm (6+12+6) 

             24mm (4+16+4)

· Üçcam-   24mm (4+6+4+6+4) 

             28mm

 

2. Su toplama hazneleri sayesinde mükemmel su tahliyesi 

3. Kolay sökülüp takilabilen dekoratif cam çıtaları 

4. Ortadan kilitleme sistemi ile mükemmel kapanma 

5. Özel conta yatakları sayesinde conta takmada rahatlık 

6. 3 odacıklı sistem ile mükemmel ses ve ısı izolasyonu 

7. Profillerin dış yüzeyindeki yumuşak hatlar sayesinde mükemmel su akışı 

8. Düz yüzey dizaynı ile cam takozlamada kolaylık 

9. Galvanizli destek sacından takviye profiller 

10. Hem PVC' den hem de destek sacından sabitlenen menteşe vidalaması 

11. Mükemmel su tahliyesi sağlayan 2°lik eğim