Şirket Profili

 

İstanbul Çarşı Import & Export Ltd MMM, 1994 yılında başladığı cephe sistemleri faaliyetlerine Bakü’ de bulunan 5.000 m² alana sahip fabrika ve merkez ofisi ile devam etmektedir. Uluslararası üne sahip ve rekabet gücü yüksek olan İstanbul Çarşı, 2018 yılı itibarıyla ALUCON D.O.O adıyla Karadağ’da ikinci bir merkez ofis oluşturarak, hizmet ve faaliyetlerini genişletmiştir.

Yüksek binalar, havalimanları, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, oteller, hastaneler ve rezidanslar gibi birçok farklı projede, cephe kaplama alanında öncü olmuştur. Alanında uzman şirketlerle çalışan bir uygulayıcı ve yatırımcı olarak İstanbul Çarşı, 400’den fazla çalışanı ile büyük bir aile olmuştur. Türkiye’den başlayarak  Azerbaycan, Gürcistan, Cezayir, Karadağ gibi bir çok farklı coğrafyada faaliyetlerini sürdürmektedir.

Uygulama ve mühendislik alanında tercih edilen bir firma olan İstanbul Çarşı Import & Export Ltd MMM olarak 25 yıldan fazla bir süreç içerisinde; İhale, tasarım, mimarlık, mühendislik, planlama, kalite güvence ve kalite kontrol konularında ve bunların yanında satın alma, üretim, montaj, muhasebe, finans ve insan kaynakları konularında edindiği tecrübelerle kendi gücünü oluşturmuştur.

Uzman personel ve makinelere yaptığı yatırımlarla; imalat ve montaj alanındaki başarıları gün be gün artmıştır.

Dış cephe kaplama kalemlerinde çeşitli üretim hatlarında imalatlara devam etmekte, bünyesinde her yıl ihtiyaçlara göre yeni makine modellerini eklemektedir.

İstanbul Çarşı,  müşteri memnuniyeti ilkesine sahip, bölgesinin en iyilerinden biri haline gelen, değer yaratan, ekibinde ve oluşturduğu sistemde, taviz vermeyen bir yaklaşımın doğrulandığı bir markadır. Ekibinde ve oluşturduğu sistemde, kurumsallaşma deneyimini özümseyen, genç, deneyimli ve profesyonel bir yönetim ekibine sahip olan çevre ve güvenliğe zarar vermeyen bir yaklaşımın olduğu kabul edilmektedir.